foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Świećmy czynów tarczą własną, czystym sercem, pracą wiarą

plenfrdesksluk

Losowe Zdjęcie

dsc00144.jpg

Kto nas odwiedza:

Odwiedza nas 3667 gości oraz 0 użytkowników.

27 stycznia 2012 r. uczniowi naszej szkoły brali udział w zajęciach rekreacyjno - sportowych na lodowisku w Przemyślu. Organizatorem wyjazdu był P. Haszczyn, który dziękuje za pomoc w opiece nad uczniami p. Marcie Jasińskiej i Sławomirowi Hadamowi.

Zredagował: P. Haszczyn

 

26 stycznia 2012 r. odbyła sie szkolna zabawa karnawałowa. Od godziny 11.00 do 14 bawiły się klasy młodsze, które zamieniły się na ten dzień w postacie bajkowe, można było zobaczyć księżniczki, wróżki, Batmanów, supermenów a nawet skrzaty. Zabawa była jak zwykle udana i szkoda było wracać do domu. Następnie swoją zabawę miały klasy starsze. Salę udekorowała klasa V pod opieką p. A. Majdy, a zabawy dla wszystkich uczniów przygotowała klasa VI. Nagrody w konkursach ufunowała B. Haszczyn.

Zredagowała: B.Haszczyn

25 stycznia 2012 r. odbył się apel szkolny, na którym p. dyrektor Urszula Broszko podsumowała pólroczną pracę szkoły. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali gratulacje. Pani Alicja Król wręczyła nagrody dla uczniów biorących udział w szkolnym konkursie pt. Piękna jest polska kolęda. Ufundowała również dyplomy i nagrody dla uczniów. Pani Marta Jasińska wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udział w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Krasiczyn. I miejsce zajął Szymon Bandyk, II miejsce Gabriela Grzegorzak, nagrodę otrzymał również Konrad Kaszycki

Zredagował:P. Haszczyn

 

25 stycznia 2012 r. w klasie szóstej odbyła się prezentacja projektu uczniów z gimnazjum w Krzywczy pod tytułem „Red Bull czy Cola? Pić czy nie pić”. Starsi koledzy podzielili się wiedzą z szóstoklasistami o negatywnych skutkach substancji wchodzących w skład napojów energetyzujących na organizm. Na zakończenie odbyła się wspólna degustacja zdrowych soków owocowych. Wychowawczyni klasy B. Haszczyn wraz z uczniami dziękuje za przybycie i przedstawienie ciekawych informacji opiekunce grupy p. Renacie Zaleskiej.

Zredagowała: B. Haszczyn

20 stycznia 2012 r. gościliśmy na zajęciach świetlicowych pana Pawła Deca z Nadleśnictwa Bircza. W poświęconej dokarmianiu ptaków zimą, przedstawił możliwości dokarmiania skrzydlatych krótkiej prelekcji przyjaciół. Najprostszy sposób to dokarmianie ziarnami. Pan Dec podziękował również dzieciom za udział w konkursie na Najładniejszy Zielnik organizowany przez Nadleśnictwo Bircza, wręczając dyplomy oraz nagrody dla Gabrieli Grzegorzak kl. IV, Szymona Bandyka i Konrada Kaszyckiego z kl.V.

Zredagowała M. Jasińska

 

W dniu 20 stycznia, zgodnie z tradycją nasza szkoła przygotowała uroczystą akademię z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Babicach. Zgromadzonych zacnych gości przywitała pani dyrektor Urszula Broszko. Następnie wszystkie dzieci z klas 0 – III popisywały się swoimi zdolnościami aktorskimi a babcie i dziadkowie nagrodziły ich gromkimi brawami. Po odśpiewaniu tradycyjnego 100 lat, przyszedł czas na życzenia i drobne prezenty. Następnie odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców.

12 stycznia 2012 r. uczniowie klasy szóstej pisali Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM i „Gazetą Wyborczą”. Nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu czuwała komisja w składzie: ks. Marcin Wilk i Barbara Haszczyn, która następnie sprawdziła prace, podsumowała wyniki i przekazała uczniom oraz rodzicom.

Zredagowała: B. Haszczyn

10 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza jest Polska Kolęda”. W konkursie uczestniczyło 6 uczniów. Jury w składzie: Pani Marta Jasińska, ucz. Sebastian Król, ucz. Karolina Huk oceniło występy solistów. I miejsce zdobyła: Kamila Lach z kl. V, II miejsce: Olga Bugiel z kl. V, III miejsce: Ewelina Rosiwal z kl. III. Wyróżnienie otrzymali: Maksymilian Szpiech i Andżelika Buś z kl. V oraz Mateusz Rosiwal z kl. III. Konkurs  zorganizowała, dyplomy i nagrody ufundowała opiekunka chóru Pani Alicja Król.

Zredagowała: A. Król

W Bożego Narodzenia dni urocze,
Niechaj szczęściem serce gra,
Niech zdrowie dobre was otoczy,
I na dni przyszłości trwa.
Niech te Święta przyniosą wam Boże łaski,
spokój, radość i dostatek wszelki,
A Nowy Rok niech spełni marzenia
ukryte na samym dnie serca.

Życzenia dla wszystkich internautów.

 

Nasza szkoła otrzymała prezent świąteczny od firmy KAZAR z Przemyśla – 20 piłek koszykowych oraz 10 kompletów słuchawek do pracowni komputerowej. Panu prezesowi ARTUTROWI KAZIEŃCE składamy serdeczne podziękowanie.

Zredagował: P. Haszczyn

22 grudnia 2011 r. odbyła się akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowana przez p. B. Chomkę oraz p. A. Król. Klasa III przedstawiała Jasełka i tradycje bożonarodzeniowe, a chór szkolny i zespół fletów prostych przygotował kolędy. Dyrektor szkoły złożyła życzenia świąteczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli, a przewodniczący klas podzieli się opłatkiem z wychowawcami. FILM - koncert zespołu Perełki: http://youtu.be/7QtyfYPb3ZI

Zredagował: P. Haszczyn

 

22 grudnia 2011 r. uczniowie biorący udział w konkursie z języka niemieckiego OXFORD otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs przeprowadziła i przygotowała uczniów z klas IV – VI B. Haszczyn.

Zredagowała: B. Haszczyn

 

22 grudnia 2011 r. uczniowie z klas I – III otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym w ramach programu „Czytająca Szkoła”. Jury w składzie M. Jasińska i P. Haszczyn przyznało: I miejsce – Karol Gąsiorowski kl.I, II miejsce – Karol Kopiec kl. II, III miejsce Dawid Krawiec kl.I. Wyróżnienia: Ewelina Rosiwal i Mateszu Rosiwal z kl. III. Konkurs wśród uczniów propagowały wychowawczynie klas I – III. Koordynatorem konkursu plastycznego wystawy prac konkursowych na korytarzu szkolnym oraz fundatorem nagród była Barbara Haszczyn.

Zredagowała: B. Haszczyn

 

22 grudnia 2011 r. podczas uroczystej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia zostały rozdane nagrody za udział w konkursie na najciekawszy referat z wycieczki do Nadleśnictwa Bircza. Jury w składzie: B. Haszczyn i M. Jasińska przyznało I miejsce Lach Kamili, II miejsce Bandykowi Szymonowi, III miejsce Pusz Joannie, IV miejsce Hadam Gabrieli, V miejsce Stasickiemu Adamowi.

Zredagowała: M. Jasińska 

19 grudnia 2011 r. odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych, miedzy innymi, przez dzieci na zajęciach świetlicowych. Korzystając z gościnności ks. Proboszcza Stanisława Siuzdaka, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej w Klubokawiarni dzieci z zespołu fletów prostych „Perełki” wykonały kilka kolęd. Podczas występu można było nabyć choinki ekologiczne, bombki ręcznie zdobione i inne ozdoby choinkowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby świetlicy szkolnej w SP w Babicach. Organizator kiermaszu składa serdeczne podziękowanie dla p. Alicji Król za przygotowanie i udział zespołu podczas kiermaszu oraz wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w udział i przygotowanie kiermaszu bożonarodzeniowego.

Zredagowała: M. Jasińska

 

 

18 grudnia 2011r. chór „PELICANO” ze  Szkoły Podstawowej w Babicach pod dyrekcją Pani Alicji Król brał udział w koncercie pt. „Rozśpiewały się obłoki” w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. 21 chórów z całego Podkarpacia wykonało wspólnie 8 utworów. Chórami dyrygował Pan Grzegorz Oliwa koordynator regionalny programu „Śpiewająca  Polska”.

Opracowała: A. Król

16 grudnia 2011 r. Wojewódzka Komisja ds. Konkursów oragnizowanych przez Kuratora Oświaty zakwalifikowała Sylwię Szpiech do etapu wojewódzkiego z języka niemieckiego. Gratulacje dla Sylwi.

Zredagowała: B. Haszczyn

Dnia 8 grudnia 2011 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Szkoła Podstawowa w Babicach dokonała aktu zawierzenia Niepokalanej Maryi podczas uroczystej Mszy Świętej o godz.11, sprawowanej przez ks. wikariusza Marcin Wilka. Po Eucharystii, podczas, której poświęcono nową figurkę Niepokalanej, przeniesiono Ją do szkoły, w której, począwszy od dnia dzisiejszego, będzie szczególnie patronować wszystkim pracującym i uczącym się. Chór szkolny „PELICANO” przygotował na tę uroczystość pieśń „Nitida Stella” w układzie dwugłosowym. Uroczystość zainicjował i zawierzeniu przewodniczył ks. M.Wilk. 

Zredagowała A. Król

 

 

W dniu 8 grudnia 2011 r. odbył się konkurs języka niemieckiego der die das Kenner, w którym brało udział dwoje uczniów z klasy VI. Test trwał 60 minut. Konkurs przygotowała i przeprowadziła B.Haszczyn.

Zredagowała B.Haszczyn

 

Dokładnie w dniu Świętego Mikołaja, 6 grudnia, w klasie VI odbyły się klasowe „Mikołajki”. Oprócz słodkości w paczuszkach znalazły się inne miłe drobiazgi.

Zredagowała: B.Haszczyn

 

1 grudnia 2011 r. o godz.8.00 uczniowie klasy szóstej przystąpili do pisania pierwszego wewnątrzszkolnego, próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Trwał on 60 minut i przeprowadzony został w identycznych warunkach (osobne ławki, kartki z danymi, sala gimnastyczna), w jakich będzie przebiegał sprawdzian właściwy już za 5 miesięcy. Sprawdzian oraz  pomieszczenie przygotowała wych. klasy VI - B. Haszczyn.

Zredagowała: B.Haszczyn

29 listopada 2011 r. odbył się Konkurs z Języka Niemieckiego w ramach Konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Z naszej szkoły brało w nim udział 2 uczniów: Sylwia Szpiech i Tomasz Zaleski. Uczniów przygotowała do konkursu Barbara Haszczyn.

Zredagowała: B. Haszczyn

24 listopada 2011 r. - Jak co roku o tej porze odbyły się Szkolne Andrzejki. Njapierw uczniowie klas młodszych mieli  andrzejkowe zabawy i tańce, a następnie klasy IV - VI. Wystrój sali oraz zabwy i wróżby andrzejkowe zorganizował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Anny Majdy, a słodkie poczęstunki rodzice oraz wychowawcy poszczególnych klas.

Zredagował: P. Haszczyn

22 listopada 2011 r. odbyła się w naszej szkole wywiadówka we wszystkich klasach. 

W dniu 08.11.2011 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11-Listopada - 93 rocznica odzyskania niepodległości. Montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie klasy VI. Chór szkolny „Pelicano” wykonał pieśni patriotyczno – religijne a zespół fletów prostych „Perełki” zagrał hymn Zjednoczonej Europy. Akademię zakończyła pieśń „Piękna nasza Polska cała” wykonana przez uczennicę kl. IV Gabrielę Grzegorzak. Akademię przygotowały nauczycielki Panie Alicja Król i Marta Jasińska.

Zredagowała: A. Król

28 października 2011 odbył się ogólnopolski konkurs języka niemieckiego „OXFORD”. Brało w nim udział 10 uczniów, w tym 4 z kl. IV, 4 z kl.V i 2 z kl.VI. Wyniki konkursu zostaną odesłane wraz z dyplomami dla każdego uczestnika w połowie grudnia. Konkurs zorganizowała Barbara Haszczyn.

 Zredagowała: B. Haszczyn

27 października 2011r. odbyła  się  w  naszej  szkole  uroczysta  akademia  pod  hasłem „Wspomnienie  o Janie  Pawle II”. Ks. Marcin Wilk przedstawił fragmenty filmu z wizyt papieża w Polsce i na świecie. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego „PELICANO” i zespół fletów prostych „PEREŁKI” pod dyrekcją naucz. Alicji Król.

 Opracowała. A. Król

 

21 października 2011 r. odbyła się uroczystość Pasowania Na Ucznia. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni p. Haliny Noworolskiej przedstawili okolicznościowy program artystyczny. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po czym p. dyrektor Urszula Broszko dokonała aktu pasowania. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę. Po uroczystości uczniowie zasadzili swoje klasowe drzewko oraz wraz z rodzicami kontynuowali swoje święto przy stole ze smakołykami.

Zredagował: P. Haszczyn

 

19 października 2011 r. odbyła się wycieczka w ramach współpracy naszej szkoły z  Nadleśnictwem Bircza. W wyjeździe wzięło udział 41 dzieci z klas IV, V i VI pod opieką p. S. Nowosieleckiej, p. A. Majdy i p. B. Haszczyn, a za program i jego realizację odpowiedzialna była p. M. Jasińska. Tematem lekcji wyjazdowej była „Przyroda birczańskich lasów”, którą przybliżył uczniom pan leśniczy Paweł Dec. W części praktycznej zajęć uczniowie pokonali ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną w rezerwacie Krępak w Korzeńcu. Na zakończenie odbyło się integracyjne międzyklasowe ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Zredagowała: M. Jasińska

13  października  2011 r.  odbyła  się  uroczysta  akademia  z  okazji  Dnia  Edukacji  Narodowej.  Uczniowie  klasy  V  przedstawili    humorystyczną  scenkę  z  życia  szkoły,  a  chór  szkolny  „Pelicano” wykonał  pieśni:  „Wiwat  Szkoła”, „ Plurimos  Annos”, „Słowa  dla  naszej  Pani”, „  Dzień  Nauczyciela”, „Nauczycielom”. Akademię  przygotowały Panie:  Anna  Majda  i  Alicja  Król. Na akademii  byli  również  nauczyciele  emeryci. Dyrektor  Szkoły  Pani  Urszula  Broszko  złożyła  nauczycielom  podziękowanie  i  życzenia  oraz  wręczyła  nagrody „ Dyrektora  Szkoły”. Otrzymały  je  Panie:  Barbara  Chomka,  Marzena  Draganik, Anna  Majda. Nagrodę  „Wójta  Gminy  Krzywcza”  otrzymała  Pani  Alicja  Król. Uczniowie  szkoły  wręczyli  wszystkim  nauczycielom  symboliczną  różę.

Zredagowała: A.Król

  

10 X 2011 r. drużyna chłopców z naszej szkoły brała udział w półfinałach powiatowych turnieju mini piłki nożnej, które zostały rozegrane w Birczy. Skład drużyny: Jakub Buchowski,[bramkarz], Tomasz Bendkowski, Karol Staszkiewicz, Sebastian Król, Maksymilian Szpiech [wszyscy klasa V], Kacper Burchała, Piotr Kołacz, Samuel Rabczak, Tomasz Zaleski [klasa VI]. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce przegrywając 9:0 z Birczą i 10:1 z Huwnikami. Honorowa bramkę zdobył Tomasz Zaleskim. Uczniów przygotował i wyjechał na turniej Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

 

6 października 2011 r. Grupa Artystyczna "Rekonstrukto" przedstawiła w naszej szkole pokaz pod hasłem "Życie i Kultura w Średniowieczu". Uczniowie usłyszeli interesujące opowieści i legendy. Można było zobaczyć ekwipunek rycerski i przymierzyć uzbrojenie rycerskie. Odbył się turniej rycerski - próba ciężkiego miecza, pasowanie na rycerza oraz zakuwanie w dyby.

Zredagowała: S. Nowosielecka

 

 

 

4 października 2011 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Finale Wojewódzkim Zawodów Lekkoatletycznych w Rzeszowie. Bardzo dobry rezultat uzyskała Natalia Buchowska w biegu na 60 m. W eliminacjach uzyskała czas 9.06 s [nowy rekord szkoły] i z siódmym wynikiem awansowała do finału tego biegu. Wśród 8 najlepszych sprinterek w województwie podkarpackim Natalia nie poprawiła swojego rezultatu i zajęła siódme miejsce. Jest to jej wielki sukces, którego jej serdecznie gratulujemy. Dobre wyniki uzyskała pozostała dwójka naszych lekkoatletów. Sylwia Szpiech rzuciła piłeczka palantową 35 m, a Karol Staszkiewicz skoczył w dal 3,83 m. Ich miejsca na tle pozostałych zawodników z Podkarpacie zostaną umieszczone na stronie internetowej Szkolnego Związku Sportowego za kilka tygodni. Zawodników przygotował i wyjechał na zawody Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

 

  

28 września 2011 r. 3 uczniów naszej szkoły brało udział w Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych w Birczy. Natalia Buchowska w biegu na 60 m zajęła z czasem 9,18 s I miejsce i pobiła swój ubiegłoroczny rekord na tym dystansie. Również Sylwia Szpiech pobiła, w rzucie piłeczką palantową, rekord szkoły wynikiem 40 m i zajęła I miejsce. Poprzedni rekord z 2001 r. wynosił 38 m i należał do Agaty Dzimiry. Także Karol Staszkiewicz uzyskał bardzo dobry wynik w skoku w dal – 4.00 m i zajął II miejsce. Wszyscy nasi lekkoatleci uzyskali bardzo dobre wyniki i zostali zakwalifikowani do zawodów wojewódzkich do Rzeszowa. Uczniów przygotował i wyjechał na zawody Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

 

 

22 września 2011 r. 8 uczniów klasy VI pod opieką P. Haszczyna wybrało się na wycieczkę rowerową Szlakiem Zaginionych Kultur – na trasie Babice – Skopów – Helusz – Wola Węgierska – Średnia – Krzywcza – Skopów – Babice. Uczniowie przejechali łącznie ok. 23 km,a rajd trwał prawie 4 godziny. Po drodze zapoznali się z historią kultur Wołochów i Rusinów [Skopów], Kultury Ceramiki Sznurowej [Średnia], kultury żydowskiej [cmentarz żydowski Krzywcza]. Uczniowie podziwiali również widok z Bukowego Garbu [422 m.n.p.m] oraz odwiedzili jedyną w gminie łąkę, na której zakwitły Ziemowity. Wycieczkę zorganizował i przeprowadził P. Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

  

12 września 2011 r. uczennice klasy IV brały udział Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Nożnej „Orlik 2011” o puchar premiera Donalda Tuska, który odbył się w Dubiecku. Nasze dziewczyny po zwycięstwach 2:0 nad Drohobyczką i 3:0 nad Przedmieściem Dubieckiem oraz porażkami 1:0 z Dubieckim i Bachórcem zajęły ostatecznie III miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Łysik Arleta [bramkarz], Buś Angelika, Bugiel Olga, Hadam Gabriela, Lach Kamila, Krawczyk Patrycja, Pusz Joanna, Sosa Zuzanna. Uczennice przygotował i wyjechał na zawody Piotr Haszczyn. Każda z zawodniczek otrzymała pamiątkową koszulkę.

Zredagował: P. Haszczyn

Ważnym wydarzeniem dnia 5 września 2011 w życiu szkoły SP w Babicach była możliwość goszczenia nauczycielki z niemieckiej szkoły podstawowej Anji Fiedler. Pobyt Anji trwał krótko, tylko kilka godzin, ale potrafiła skutecznie nawiązać kontakt z uczniami. Na zajęciach kółka jęz. niemieckiego uczniowie kl.III zaprezentowali swoje do tej pory opanowane umiejętności językowe dotyczące znajomości słownictwa, rozumienia ze słuchu oraz zaśpiewali piosenki w jęz. niemieckim. Najodważniejsi, zachęceni przez panią Fiedler, odśpiewali nawet solo po jednej zwrotce. Wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Na piątej lekcji uczniowie klas V i VI oraz p.B.Wąsowicz spotkali się z p.A.Fiedler w sali nr 12. W ciągu 30 minut zapoznali się z niemieckim systemem szkolnym, o którym opowiadał gość. Najlepsi uczniowie nagrodzeni zostali słodkościami prosto z Niemiec. Szóstą lekcję w klasie VI- godzinę wychowawczą- przeprowadziła p.B.Haszczyn, a obserwowała ją p. A.Fiedler oraz p.dyrektor U.Broszko. P.A.Fiedler zainteresowana była, jak pracują nauczyciele i uczniowie na normalnych lekcjach, bez nadzwyczajnych wydarzeń. Spotkanie p.A.Fiedler z dyrekcją i społecznością szkolną oraz jej pobyt w naszych okolicach przygotowała p.B.Haszczyn.

Zredagowała: B. Haszczyn

1 września 2011 r. uroczysta masza święta w kościele parafialnym w Babicach pod przewodnictwem ks. Marcina Wilka rozpoczęła Nowy Rok Szkolny 2011/2012. Następnie uczniowie  przeszli do sali ginmastycznej, gdzie p. dyrektor Urszula Broszko powiatała zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie przedstawiła grono pedagogiczne i przypomniała o 72 rocznicy wybuchu II wojny światowe. Po spotkaniu z wychowawcami uczniowie mają już za sobą pierwszy dzień nowego roku szkonego.

Zredagował: P. Haszczyn

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Babicach Rights Reserved.