Witamy na stronie Szkoły Podstawowej
w Babicach 

 
  
 
AKTUALNOŚCI SZKOLNE

 

 Aktualności 2014/2015

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016 

26 czerwca dziękczynną mszą św. rozpoczęliśmy obchody zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Następnie wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej gdzie nastąpiło:

- przekazanie sztandaru szkoły przez uczniów kl. VI młodszym kolegom

- rozdanie nagród książkowych dla uczniów kl. I-III. Klasa I A. Szewczyk, K. Misiołek, O. Wiśniowska, W. Pękalska, D. Gąsiorowska, O. Staszkiewicz, A. Pawlik. Klasa IIJ. Minorowicz, J. Jurkiewicz. Klasa III N. Kasprowicz, D. Wolarz, M. Kopiec, M. Grzech, K. Ciołek, K. Jurkiewicz

- rozdanie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych dla uczniów klas IV-VI. Kl. IV. – K. Gąsiorowski, W. Kaszycki, E. Bury, A. Bentkowska. Klasa V A. Burchała, S. Szpiech. Klasa VIM. Prokopski, G. Kasprowicz. Nagrodę za 100 procentową frekwencję otrzymał Dawid Krawiec, Kacper Krawiec

- wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów klasy VI, Państwu A.T. Prokopskim i A.T. Kasprowicz

- podziękowanie trójkom klasowym i radzie rodziców

- podziękowanie, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom obsługi

- Dyrektor szkoły złożyła serdeczne podziękowanie za zaangażowanie w życie szkoły, życzliwość i współpracę, jednocześnie życząc wielu sukcesów rodzicom: M. i T. Burchała, R. i J. Szpiech, J. Bandyk, M. i K. Minorowicz, A. i P. Gąsiorowscy, L. i M.Staszkiewicz, T. Dec, B. Krawczyk, K. Misiołek, J. Kopko, H. Raba, M. Bandyk, J. Dąbrowska, Z. Sosa, P. Pękalski, M. Gierula, B. Wiśniowski, A. Węgrzyn, D. Sikorska, R. Bentkowski, L. Pinda, H. Kuca, R. Kaszycki, W. Hadam

- pożegnanie i podziękowanie Pani Dyrektor przez samorząd szkolny i przedstawicieli wszystkich klas za sześcioletni trud i pracę w naszej szkole.

Na zakończenie dyrektor szkoły życzyła wszystkim miłego i spokojnego odpoczynku, wspomniała również o bezpieczeństwie podczas wakacji. Uczniowie rozeszli się do klas, gdzie odbyło się rozdanie pozostałych świadectw i pożegnanie z wychowawcą i kolegami.

25 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klasy szóstej. W sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy nauczyciele, zaproszeni goście, rodzice i cała społeczność uczniowska. Szóstoklasiści przedstawili humorystyczną scenkę przywołującą szkolne wspomnienia. Podziękowali nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie.  Następnie klasa piąta pożegnała swoich kolegów i koleżanki wręczając pamiątkowe prezenciki. Akademię przygotowała wychowawczyni p. M. Pawłowska, a oprawę muzyczną p. A. Król.  

 

15  czerwca  2015r  odbyło  się  uroczyste  podsumowanie  pracy  chóru  „Pelicano”. Chór  brał  udział  we  wszystkich  uroczystościach  szkolnych  i  pozaszkolnych: Dzień  Nauczyciela,  11  listopada,  uroczysty  apel  bożonarodzeniowy  i  wielkanocny, 3  Maja,  Dzień  Matki. W  trakcie  spotkania poszczególni  soliści  chóru  brali  udział  w  konkursie  na  najładniejszą  piosenkę  roku. Po  konkursie  opiekunka  chóru  poczęstowała  solistów  słodyczami.

Zredagowała: Alicja Król

 

11 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy "Dzień Dziecka" przeniesiony ze względu na złe warunki pogodowe. W tym roku wzorem lat poprzednich młodsze dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, natomiast starsze uczestniczyły w zabawach i rozgrywkach sportowych. W klasach na dzieci czekał słodki poczęstunek a klasa IV i VI wraz z wychowawcami i rodzicami świętowała przy ognisku. Sportową oprawę przygotował pan Łukasz Ziemiański.

10 czerwca odbyła się wycieczka dla klas 0-3 do Basznii Dolnej do Kresowej Osady. W programie wycieczki zaplanowane były warsztaty tematyczne: "W krainie miodem płynącej" - dzieci poznały życie i znaczenie pszczół oraz pszczelarza, miały nawet okazję podglądać ich pracę dzięki szklanym ulom. Z plastrów miodu zrobiły świece a na koniec zajęć odbyła się degustacja miodu. Następnie udaliśmy się do "Starej Chaty", gdzie poznaliśmy wyposażenie i przedmioty używane dawniej w gospodarstwie domowym. Tam każdy z uczestników wycieczki upiekł własnego piernika. Kolejnym punktem były odwiedziny "Garncarza", gdzie można było popodziwiać gotowe już wytwory z gliny, pokręcić kołem garncarskim i ulepić z gliny własną figurkę. Między czasie dzieci posiliły się obiadem, zakupiły pamiątki i pobawiły się w parku rozrywki. Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowali wychowawcy z poszczególnych klas.

 

Uczniowie klasy VI w ramach zajęć przyrodniczych przygotowali projekt na temat: ,,Spacerkiem po 7 kontynentach" Grupy przygotowały informacje o Polsce, Chinach, Stanach Zjednoczonych Francji, Włoszech oraz o Brazyli wykorzystując środki audiowizualne. Zaangażowanie w projekt było bardzo duże ponieważ uczniowie przygotowywali potrawy charakterystyczne dla przedstawianego kraju. Projekt przygotowała i koordynowała M.Jasińska.

 

Zredagowała: M. Jasińska

 

 8 czerwca dzieci z oddziałów 5 i 6-latków, klasy I, II i III wyjechały do Przemyśla do Centrum Kultury na baśń muzyczną pt." W tajemniczej krainie krasnali". Następnie wszystkie dzieci udały się na słodki deser w postaci lodów.

 

2 czerwca dzieci z oddziału 5, 6-latków i klasy I wyjechały do Przemyśla do Biblioteki Publicznej, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt."Grzywą malowane historie dla dzieci i młodzieży". Z pośród stu osiemdziesięciu prac wyłoniono czterdziestu laureatów konkursu. Jedną z nich jest nasza uczennica Aleksandra Szewczyk z klasy I. Otrzymała ona nagrodę książkową z autografem, którą wręczyła sama autorka książki pani Agata Widzowska-Pasiak. Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy. Następnie odbyło się spotkanie autorskie. Pani Agata Widzowska-Pasiak jest autorką wielu książek dla dzieci. Przy okazji wyjazdu dzieci wraz z wychowawcami odwiedziły plac zabaw oraz zjadły smaczne przemyskie lody. Wyjazd zorganizowały panie M. Draganik i A. Prokopska.

2 czerwca uczniowie klasy IV, V i VI wyjechali na 2 dniową wycieczkę do Inwałdu i Krakowa. Uczniowie zwiedzili parki tematyczne w Inwałdzie: Park Miniatur, Dinolandię, Warownię, Mini Zoo, Ogród Jana Pawła II, następnie bawili się w parku rozrywki. W Krakowie uczniowie korzystali z atrakcji w Aquaparku. Organizatorami i opiekunami wycieczki były panie: S. Nowosielecka i  A. Majda.

Piknik edukacyjny "Młody Nobel"

 

V Edycja ''Młodego Nobla'' realizowana była w tym roku w Gimnazjum Publicznym w Krzywczy. Piknik naukowy odbył się w sobotę 30 majaW zajęciach wzięli udział chętni uczniowie naszej szkoły (kl.IV-VI), a także uczniowie z wszystkich szkół naszej gminy. Każda grupa miała swoich opiekunów. Odbyły sie pokazy z chemii, biologii, fizyki, kryminalistyki, robotyki jak i ratownictwa medycznego. Podczas pikniku, szkoła na kilka godzin zmieniła się w mobilne centrum nauki, w którym uczniowie zgłębiali tajemnice zjawisk fizycznych, przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia. Dziękujemy studentom Politechniki Rzeszowskiej za ukazanie różnorodności nauk ścisłych, zaprezentowanie zjawisk, które wydają się być skomplikowane, a otaczają nas w życiu codziennym. Wiedza przekazywana była w sposób niestandardowy tak, aby była ona zarazem dostępna jak i interesująca. Podsumowując, dzięki często zabawnym doświadczeniom i eksperymentom znacznie pogłębiła się wiedza uczniów w zakresie nauk ścisłych, a ich zainteresowanie jest widoczne nawet na zdjęciach. Opiekę uczniom podczas pikniku zapewniły panie Małgorzata Pawłowska i Sabina Nowosielecka.

Zredagowała: M. Pawłowska

26 maja 2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Matki”.

Maj to życie, maj to kwiaty,

Bzy, konwalie, róże, bratki,

Maj w uczucia tak bogaty,

Maj to także święto Matki”

 W akademii uczestniczyli uczniowie wraz z opiekunami, oraz zaproszone matki. Uroczystość rozpoczęły „ 5 latki” pod opieką Pani Agaty Prokopskiej wykonując piosenkę pt. "Życzenia dla mamy" i wspólną recytację wiersza. Klasa „0” przedstawiła dwie piosenki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych „Wiosenny koncert” przygotowane przez naucz. Panią Marzenę Draganik.Klasa I  wystawiła bogato ilustrowaną bajkę „Czerwony kapturek” - opiekun wychowawczyni Pani Halina Noworolska, a uczniowie klasy II  dedykowali kochanym mamom  dwa wiersze i piosenki – opiekun Dyr. Pani Urszula Broszko.Chór „Pelicano” wykonał wiązankę pieśni o Matce  a zespół taneczny – taniec „Poleczkę” pod dyr. Pani Alicji Król. Po  wspólnym odśpiewaniu „100 lat , uczniowie składali swoim mamom życzenia, wręczali kwiaty, laurki i upominki.Dyrektor Pani Urszula Broszko podziękowała uczniom, nauczycielom za przygotowanie akademii a zaproszonym gościom za tak liczne przybycie.Na zakończenie uroczystości, nauczyciele poczęstowali gości pysznym ciastkiem, kawą i herbatą.Koordynatorem całej uroczystości była naucz. Pani Marta Jasińska.

                                                    Zredagowała:

                                                    Alicja Król 

25 maja 2015r. w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Bachowie odbyło się I wydanie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas V iVI. Organizatorem konkursu była Pani Justyna Bury. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, gdyż brali w nim udział wybrani uczniowie z wszystkich szkół gminy Krzywcza. 11 osób toczyło zaciętą walkę pod bacznym okiem komisji: Pani Justyny Bury, Pani Anny Ekiert i Pani Małgorzaty Pawłowskiej.

Forma konkursu była pisemna i obejmowała treści podstawy programowej dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

 Klasy VI:

 I miejsce –Mikołaj Prokopski (Babice)

 II miejsce – Dominika Sikora (Krzywcza)

 III miejsce – Ewelina Rosiwal (Babice)

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a najlepsi - nagrody książkowe. Po konkursie był czas na zintegrowanie środowisk szkolnych i poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Do konkursu uczniów przygotowała p. Małgorzata Pawłowska.

 

 

15.05.2015 w naszej szkole, uczniowie klasy I, pod opieką wychowawczyni Haliny Noworolskiej, zaprezentowali niezwykle ciekawą i zabawną inscenizację pt. ,,Witaj wiosno”.  Przedstawienie mogły podziwiać dzieci z klasy II i III oraz 5 i 6 latki.

  Zredagowała: H. Noworolska

W niedzielę, 3 maja uroczystą akademią świętowaliśmy 224 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku uroczyste obchody odbyły się w Świetlicy Wiejskiej. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Wójt Gminy,  Radni oraz mieszkańcy Babic. Uroczystość uświetnił ponadto występ chóru Gloria.Akademię z okazji tego niezwykle ważnego historycznie wydarzenia przygotowali uczniowie klasy IV, V i VI pod kierunkiem pani Anny Majda oraz przy współudziale szkolnego chóru, którym dyrygowała pani Alicja Król. Tego dnia uczniowie wraz z opiekunem zaprosili wszystkich na lekcję historii i pięknej poezji oraz pieśni historycznej i patriotycznej. Część artystyczna przypomniała w przystępny sposób okoliczności, w jakich postępowi posłowie wraz z królem zdecydowali o pierwszej w Europie ustawie zasadniczej. Wszyscy przybyli na uroczystość goście w skupieniu wysłuchali słów przywołujących tamte doniosłe wydarzenia. Montaż słowno - muzyczny wzbogacony prezentacja multimedialną był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Odczytano również główne postanowienia ówczesnej konstytucji.

20 kwietnia dzieci z oddziałów 5 i 6- latków pod opieką wychowawców odwiedziły Salę Zabaw "Koliberek" w Wapowcach. Radość wycieczkowiczów była wielka, miały możliwość spalić nadmiar niespożytej energii.

 

 

 

1 kwietnia 15 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego sprawdzianu szóstoklasisty. W tym roku, po raz pierwszy oprócz języka polskiego i matematyki uczniowie pisali egzamin również z języka angielskiego. 

 

30 marca odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy IV i V przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali zwyczaje i symbolikę związaną z nadchodzącymi świętami. Chór zaśpiewał, a zespół fletów prostych zagrał kilka piosenek związanych tematycznie z tym świętem. Akademię przygotowała p.S. Nowosielecka i p. A Król.

 

Przez cały marzec w bibliotece szkolnej trwał Kiermasz Taniej Książki gdzie można było kupić bajki, lektury, książki przygodowe, słowniki i in. Uczniowie młodszych klas chętnie dokonywali zakupów. Opiekunem kiermaszu była p. S. Nowosielecka.

 

24 marca odbyła się uroczystość Mianowania Uczniów Klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Ceremonię poprzedziła część artystyczna przygotowana przez p. Sabinę Nowosielecką z klasą IV. Uczniowie otrzymali Akty Mianowania na czytelnika, słodycze oraz książki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Miś”.

19 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR, w którym wzięło udział 5 uczniów,  2 uczniów klasy IV: K. Gąsiorowski, W. Kaszycki, 2 uczniów klasy V: A. Burchała, K. Kopiec i jeden uczeń klasy VI: R. Hadam. Szkolnym Koordynatorem tego konkursu była p. S. Nowosielecka. Wyniki zostaną ogłoszone końcem maja.

 

Drodzy rodzice szóstoklasistów wielkimi krokami zbliża się termin sprawdzianu. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na ten temat.

 Co powinien wiedzieć uczeń szóstej klasy i jego rodzice?

Szanowni Rodzice!

Uprzejmie informujemy, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2015/2016 będzie trwała do 31 marca 2015r. Prosimy o zapisywanie dzieci 4 i 5-letnich (urodzonych w 2010r. i 2011r.).

Karty zgłoszeń do pobrania tutaj

 

W dniach 19 i 20 marca uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w wielkopostnych rekolekcjach parafialnych według następującego porządku:

19.03 - czwartek

8:00 - 9:30 - spotkanie rekolekcyjne w kościele

9:30 - 10:30 - zajęcia wychowawcze w szkole

20.03 - piątek

8:00 - 9:30 - spotkanie rekolekcyjne w kościele

9:30 - 10:30 - zajęcia wychowawcze w szkole

 

3 marca 2015r. w sali gimnastycznej w Krzywczy odbyły się eliminacje do turnieju powiatowego  mini siatkówki chłopców „czwórek”. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Babicach. Do rywalizacji przestąpiło 4 drużyny ze Szkół Podstawowych  Krzywczy, Babic, Reczpola oraz Bachowa. Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym. Nasz zespół reprezentowali następujący uczniowie: Karol Pindaczek, Kacper Krawiec, Adam Kapuśniak, Mateusz Rosiwal, , Emmanuel Sikorski, Radosław Hadam, Karol Kopiec, Kacper Bugiel, Dawid Krawczyk i Kacper Krawczyk. W pierwszym meczu nasz zespół po bardzo wyrównanym pojedynku pokonał Bachów 2-0 (25:22), (25:17), kolejne spotkania pokazały, że w bardzo dobrej formie są uczniowie z Krzywczy którzy pokonali rówieśników z  Reczpola 2-0 (25:22), (25:23). Dalsze mecze turnieju pokazały ze bezapelacyjnie najlepsza drużyna okazała się Krzywcza z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajął Reczpol, natomiast trzecie zajęli nasi uczniowie którzy  minimalnie wyprzedzili Bachów. Poniżej przedstawiamy komplet wyników. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Krzywcza –    Reczpol         2-0 (25:22),(25:23)

Babice -        Bachów         2-0 (25:22), (25:17)

Krzywcza-     Bachów         2-1 (25:19), (23:25), (15:9)

Reczpol-        Babice          2-0 (25:12), (25:20)

Krzywcza -    Babice          2-1 (22:25), (25:9), (15:8)

Reczpol -       Bachów         2-1 (25:9), (12:25), (15:13).

Zredagował: Ł. Ziemiański

 

3 marca odbył się Konkurs Biblijny "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię", etap dekanalny. Udział w nim brało troje naszych uczniów: Gracjan Kasprowicz, Ewelina Rosiwal i Mikołaj Prokopski. Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, ale niestety Mikołajowi zabrakło 1 punktu, aby przejść do trzeciego etapu - finału. Uczniów do konkursu przygotował ksiądz katecheta Sławomir Jakubowski. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

 

 

30 stycznia apelem szkolnym zakończyliśmy I semestr bieżącego roku szkolnego. Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za  pracę i wyróżniła tych, którzy sumiennie i systematycznie przykładali się do swoich obowiązków oraz osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Klasa I - Wiktoria Pękalska, Aleksandra Szewczyk, Oliwia Wiśniowska, Dominika Gąsiorowska, Amelia Pawlik, Karolina Misiołek. Klasa II - Ilona Minorowicz, Julia Jurkiewicz. Klasa III - Norbert Kasprowicz, Kacper Ciołek. Klasa IV - Karol Gąsiorowski, Wiktor Kaszycki, Gracjan Staszkiewicz, Aleksandra Bentkowska, Karolina Szpiech. Klasa V - Aleksandra Burchała, Sandra Szpiech. Klasa VI - Mikołaj Prokopski. Na zakończenie pani dyrektor przypomniała wszystkim uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas odpoczynku.

 

27 stycznia w naszej szkole odbył się coroczny bal karnawałowy. Młodsze dzieci zamieniły się na ten czas w bohaterów bajkowych, nie zabrakło księżniczek, supermanów, piratów a nawet smerfów. Zabawę umilał zespół a poczęstunek dla dzieci przygotowali rodzice.

 

21 stycznia w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbyła się szkolna uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Licznie zgromadzeni goście obejrzeli swoich wnuków w niecodziennych rolach, małe pociechy z tej okazji zamieniły się w prawdziwych aktorów. Jako pierwsza wystąpiła grupa 5-latków pod kierunkiem p. A. Prokopskiej, następnie 6-latki przygotowała p. M. Draganik, muzyka p. A. Król, w dalszej kolejności wystąpiły: kl. I - p. H. Noworolska, kl. II - p. U. Broszko, kl.III - p. B. Chomka, muzyka p. A. Król. Na  zakończenie zabrzmiało tradycyjne sto lat i wręczenie upominków babciom i dziadkom. Poczęstunek dla gości przygotowali rodzice.

 

Zdjęcia: p. R. Kaszycki

 

 19 grudnia 2014 r.  w naszej szkole odbył się uroczysty Apel Bożonarodzeniowy. Klasa III przedstawiła „Baśń o XII miesiącach” . Chór „Pelicano” wykonał siedem kolęd a zespół fletów prostych „Perełki” zagrał kolędę „ Lulajże Jezuniu”. Montaż  słowny z klasą III przygotowała wychowawczyni Pani Barbara Chomka, a oprawę muzyczną naucz. Pani Alicja Król. Apel zakończyła Dyrektor Szkoły Pani Urszula Broszko, łamiąc się opłatkiem z obecnymi złożyła  życzenia świąteczne.

Zredagowała:

Alicja Król 

 

19 grudnia podczas apelu szkolnego zostały rozdane dyplomy oraz nagrody książkowe dla laureatów XIII powiatowego konkursu plastycznego na ilustracje do utworów Andrzeja Grabowskiego. Wyróżnienia w konkursie zdobyły następujące osoby: Dominika Gąsiorowska kl. I, Wiktoria Pękalska kl.I, Kamila Pawlik kl. VI. Uczniów do konkursu przygotowała wychowawczyni kl. I H. Noworolska. Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zredagowała: H. Noworolska

 

16 grudnia klasa IV uczestniczyła w wyjeździe do Leśnego Kompleksu w Birczy. Uczniowie brali udział w uroczystym rozdaniu nagród za udział w konkursie na najpiękniejszy zielnik. Jury konkursu przyznało II miejsce Gracjanowi Staszkiewiczowi a wyróżnienia otrzymali: Karol Gąsiorowski, Eryk Piekarz, Aleksandra Bentkowska, Emilia Bury, Damian i Dawid Krawiec, Oliwia Żukowiec, Karolina Szpiech, Katarzyna Rosiwal, Wiktor Kaszycki, Marek Banaś. Uczniów do konkursu przygotowała M.Jasińska.

Zredagowała: M. Jasińska 

 

W miesiącu grudniu sekcja ekologiczna przeprowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz schroniska Kundelek w Rzeszowie. W akcję włączyły się wszystkie klasy naszej szkoły, największy wkład miała klasa VI. Zebrano łącznie 177,50zł. Zbiórkę prowadzili Sandra szpiech, Anna Zbroniec i Jakub Dzimira a nadzorowała M.Jasińska.

Zredagowała: M. Jasińska

 

15 grudnia 2014r. odbyło się podsumowanie pracy chóru „Pelicano” za okres czterech miesięcy. Chór brał udział w licznych akademiach szkolnych, prezentował różnorodny repertuar pieśni. Każdy solista chóru otrzymał niespodziankę w postaci czekoladowego Mikołaja. Rozstrzygnięto także ogłoszony w październiku szkolny konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Decyzją Jury w składzie uczennice: Wiktoria Pinda, Ewelina Rosiwal, Sandra Szpiech, Natalia Wojtowicz, naucz. Alicja Król przyznano:

I miejsce  -  Marek Banaś

II miejsce  -  Aleksandra Burchała

III miejsce  - Oliwia Wisniowska

IV miejsce  - Aleksandra Krawiec.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Na spotkaniu chórzyści powtórzyli kolędy i pastorałki poznane na lekcjach chóru. Oświetlona choinka oraz ładne szopki, wprowadziły uczniów w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Dyplomy i nagrody ufundowała nauczycielka Alicja Król a zdjęcia ze spotkania zrobiła uczennica Sandra Szpiech.

 

                                                     Zredagowała:

                                                     Alicja Król

15 grudnia 2014r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy II gimnazjum Zespołu Szkół w Krzywczy. Młodzież w ramach realizacji programu edukacyjnego "Bajkowe spotkania z najmłodszymi" zaprezentowała dzieciom z klas 0-III przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Najmłodsi odwdzięczyli się gromkimi brawami. Na zakończenie odbyły się zabawy ruchowe prowadzone przez starszych kolegów. Serdecznie dziękujemy młodzieży oraz opiekunowi grupy za przygotowanie występu. 

8  grudnia  2014 r. – w  czwartą  rocznicę  zawierzenia   naszej  szkoły Najświętszej  Maryi  Pannie,  odbył  się  uroczysty  apel. Chór  „Pelicano”  zaśpiewał  pieśń  „Nitida  Stella”  -  wprowadzając  nastrój  świątecznego  dnia  Niepokalanego  Poczęcia.   Dyrektor  szkoły  Pani  Urszula  Broszko   przedstawiła  jakie  znaczenie  dla  katolika   ma   uroczystość  Niepokalanego  Poczęcia. Niewątpliwie  uświadomiła   zasadność  wyjątkowego  kultu  jakie  odbiera  Najświętsza  Maryja  Panna. Ukazała  też  skuteczność  jej  orędownictwa. Uczniowie  biorący  udział  w  dyskusji  na  temat  święta,  chętnie  i  trafnie  odpowiadali  na  zadane  pytania. Uroczysty  apel  zakończył  chór   wykonując  dwie  pieśni: „Niepokalana  Śnieżna  Lilija”, „ Radością  niebo  brzmi  całe”. W  apelu  uczestniczyli  uczniowie  szkoły i szanowne  grono  pedagogiczne. 

                                                                                                          Zredagowała:

                                                                                                      naucz.  Alicja  Król

 

 

5 grudnia w mroźnej scenerii zawitał do naszej szkoły długo oczekiwany gość. Święty Mikołaj, bo o nim oczywiście mowa, został radośnie przywitany piosenkami i wierszami przez wszystkich uczniów. Obdarował dzieci, a także grzecznych nauczycieli wspaniałymi podarunkami. Na pożegnanie obiecał, że powróci do nas w przyszłym roku. Nauczyciele serdecznie dziękują pomocnikom św. Mikołaja za prezenty.

 

4 grudnia 2014r. w Birczy odbył się „Mikołajowy” Turniej Mini Piłki Nożnej. W zawodach brało udział 7 szkół podstawowych: Bircza, Babice, Sufczyna, Olszany, Krasiczyn, Stubno, Łętownia. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Karol Gąsiorowski, Marek Banaś, Karol Kopiec, Wiktor Kaszycki, Damian Krawiec, Dawid Krawiec, Gracjan Staszkiewicz, Piotr Pinda i Eryk Piekarz. W pierwszym meczu nasz zespół musiał uznać wyższość gospodarzy i po dzielnej walce przegraliśmy z zawodnikami Birczy 0-2. Warto podkreślić bardzo ofiarną i pełną zaangażowania grę naszego zespołu. Drugi mecz z zespołem Krasiczyna został przegrany przez naszą drużynę 4-1, chodź w pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 1-1 (po bramce Dawida Krawca). W trzecim meczu zremisowaliśmy z zespołem Łętowni 1-1 i ostatecznie w grupie zajęliśmy 3 miejsce. W meczu o 5 miejsce zagraliśmy ze Stubnem. Chłopcy wyszli mocno skoncentrowani na ten mecz, czego rezultatem było zwycięstwo 2-1. Po całym turnieju każda drużyna dostała pamiątkowy puchar i dyplom. Nas może cieszyć miła atmosfera w drużynie na boisku i radość z gry.

 

Zredagował: Ł. Ziemiański

 

 W dniu 27 listopada 2014 r. w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas od I do III  uczęszczających do szkół podstawowych na  terenie gminy Krzywcza. Udział wzięli uczniowie szkoły w Babicach, Krzywczy i Reczpolu. Niestety na konkurs nie dotarli  uczniowie szkoły w Ruszelczycach. Tematem konkursu były utwory określające,, Barwy jesieni". Jury oceniało wykonanie utworu, ruchy sceniczne, ubiór. Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe miejsca oraz wyróżnienia. Miejsce I - Izabela Hadam (kl.II), miejsce II - Oliwia Wiśniowska, miejsce III - Ilona Minorowicz (kl.II). Wyróżnienia - Wiktoria Pękalska (kl. I) i Norbert Kasprowicz  - (kl.III). Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. 

Zredagowała:

Barbara Chomka

 

 

 W dniu 7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowana, w większości,  przez uczniów klasy VI pod opieką p. Małgorzaty Pawłowskiej, p. Alicji Król i ks. Sławomira Jakubowskiego.

Akademia opowiadała o prawie półtorawiecznym dążeniu kilku pokoleń Polaków do odzyskania niepodległości utraconej w skutek zaborów. Poprzez wiersze i pieśni patriotyczne klasa VI poprowadziła nas od czasu zaborów przez powstanie listopadowe i styczniowe aż do okresu I wojny światowej, gdy to 11 listopada 1918 roku Polska powróciła na mapy świata. Mottem akademii były słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, który poprowadził nasz naród ku wolnej i niepodległej Ojczyźnie:

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Słowa te uświadamiają nam, że myśląc o przyszłości, powinniśmy pamiętać o tych wszystkich, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Nie możemy zapomnieć o walecznej i dumnej historii naszej Ojczyzny. Jesteśmy Polakami to znaczy, że powinniśmy być dumni z przeszłości naszej Ojczyzny. Jesteśmy Polakami to znaczy, że wszystko, co polskie jest nasze i niczego nie możemy się wyrzec.

                                                                      Zdjęcia: p. Alicja Król

Scenariusz:  p. Małgorzata Pawłowska 
Pokaz multimedialny: ks. Sławomir Jakubowski
Muzyka: p. Alicja Król
Zredagowała: p. M. Pawłowska
 
 
 

Tradycją szkoły stała się październikowa zbiórka zniczy, którą prowadzi sekcja ekologiczna. Zebrano 96 zniczy, które zostały zapalone na cmentarzach w Babicach oraz w Skopowie. Za zbiórkę odpowiedzialni byli uczniowie klasy V i VI: Sandra Szpiech i Jakub Dzimira. Dnia 2 listopada uczniowie: Jakub Dzimira, Kacper Krawiec, Ewelina Rosiwal i Mikołaj Prokopski odwiedzili cmentarze w Babicach, zapalając znicze na grobach żołnierzy, księży i nauczycieli. W Skopowie natomiast znicze zapalili Sandra Szpiech, Kacper i Dawid Krawczyk oraz Elżbieta Kołodziej.

 zredagowała M. Jasińska

 

 

 

27 października  uczniowie klas 0-III obejrzeli teatrzyk pt. "Alarm, alarm" w wykonaniu grupy teatralnej "Zielony Melonik". Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz sposób zachowania podczas wzywania pomocy. Nauczyły się również piosenki i zadowolone powróciły do szkoły.

 

21 października gościliśmy w naszej szkole państwa Małgorzatę i Janusza Dachnowicz. Pani Małgorzata jako prezes "Horyzontu Podkarpackiego" oraz w imieniu pana Kazimierza Pękalskiego, prezesa PW "Karabela", uroczyście przekazała komplety strojów sportowych dla zawodników szkolnej drużyny piłkarskiej. Piłkarze wraz z trenerem p. Łukaszem Ziemiańskim przywitani gromkimi brawami przez wszystkich uczniów zaprezentowali nowe stroje z logo szkoły. Drużyna prezentuje się wyśmienicie, więc sukces mamy zapewniony. Serdecznie dziękujemy sponsorom za tak miły prezent oraz p. Dorocie Kaszyckiej za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu strojów.

 

 

Dnia 20.10.2014r. w Szkole Podstawowej w Babicach odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia kl. l. Do grona społeczności szkolnej zostali przyjęci następujący uczniowie; Julia Burchała, Jakub Bosak, Martyna Bandyk, Aneta Dec, Dominina Gąsiorowska, Zofia Grzegorzak, Klaudia Ciołek, Amelia Pawlik, Martyna Makara, Oliwia Szpiech, Marlena Szpiech, Oliwia Staszkiewicz, Wiktoria Pękalska, Karolina Misiołek, Aleksandra Szewczyk, Nikola Pytlowana, Jakub Dąbrowski, Oliwia Wiśniowska.Na początku uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali ciekawą część artystyczną. Przedstawienie skierowane było do nauczycieli, rodziców i starszych kolegów. Uczniowie wykazali się zdyscyplinowaniem, dobrą pamięcią i zdolnościami wokalnymi. Wystąpienie pierwszej klasy wywarło pozytywne wrażenie, a nawet zachwyt  wśród wszystkich słuchających. W dalszej części uroczystości pani Dyrektor Szkoły – U. Broszko - dokonała ceremonii pasowania. Ważnym akcentem uroczystości była deklaracja uczniów klasy czwartej, którzy obiecali pierwszoklasistom pomoc na każdej płaszczyźnie szkolnej. Pod koniec akademii wychowawca kl. l –H. Noworolska oraz p. A. Pękalska i A. Wiśniowska - wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy i wartościowe książki. W całej uroczystości aktywny udział brali także rodzice, którzy pomagali swoim dzieciom zasadzić dwa pamiątkowe drzewka. Uroczyste pasowanie zakończyło się tzw. ,,słodkim akcentem” przygotowanym  także przez rodziców. W podniosłym nastroju, z pewnym wewnętrznym zadowoleniem, z racji przyjęcia do społeczności szkolnej, uczniowie klasy pierwszej zaczęli nowy etap w swoim życiu.  


Zredagowała: H. Noworolska

 

 

W dniu 16 października 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel – Wspomnienie o Świętym Janie Pawle II. Ks. Katecheta Sławomir Jakubowski przypomniał życiorys Świętego  Papieża. W trakcie omawiania, zadawał pytania na które dzieci bardzo chętnie odpowiadały. Wyświetlił również film o najsłynniejszym Polaku wszechczasów. Uroczystość uświetnił chór „PELICANO” pod dyr. naucz. Pani Alicji Król. Chór wykonał trzy pieśni: „Janie Pawle teraz przyjdź”, „ Odszedłeś stąd”, „ Świat wołał Santo Subito”. W uroczystym apelu brały udział wszystkie dzieci oraz szanowne grono nauczycielskie.

 

                                                        Zredagowała:

                                                        Alicja Król

 

 


 

 10 i 15 października dzieci z grupy 5 i 6-latków zostały zaproszone na zajęcia biblioteczne w Publicznej Bibliotece w Babicach. Dzieci poznały księgozbiór babickiej biblioteki oraz zapoznały się z zasadami zachowania. Bawiły się w kalambury i odwiedziły kącik malucha, gdzie zabawy nie było końca. Serdecznie dziękujemy pani Marzenie Seńczyszyn za tak miłe przyjęcie.

 

 

Dnia 13 października 2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Montaż słowno-muzyczny przygotowały nauczycielki Panie  Marta Jasińska i Alicja Król. W akademii brały udział dzieci z klas I - VI. Wiersze, życzenia, humorystyczne scenki i piosenki wykonały dzieci oraz chór szkolny „PELICANO”.  W uroczystości brali uczestniczyli nauczyciele naszej szkoły, nauczyciele emeryci i  zaproszeni goście: Pani Renata Bury przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Renata Dec. Po zakończonej akademii nauczyciele i goście zaproszeni zostali na ciastko i kawę.                                                                                                           

Opracowała:

                                                                                                             Alicja  Król 

                                                                                                           

 

1 października uczniowie z klas 0-3 wraz z wychowawcami wyjechali do Przemyśla na lekcję multimedialną dotyczącą dźwięku w filmie, a następnie oglądali film animowany. Następnym punktem programu była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu. Tam wycieczkowicze mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy strażaka, poznać ich umundurowanie oraz sprzęt używany w akcjach ratowniczych. Każdy miał okazję posiedzieć w prawdziwym wozie strażackim. Nie obyło się bez specjalnych niespodzianek, za które serdecznie dziękujemy. Na zakończenie  pełni wrażeń udaliśmy się do McDonalda na smaczny posiłek.

 

30 września 2014 r. w Rzeszowie odbyły się Wojewódzkie Zawody w Lekkoatletyce, w których wystąpiła dwójka naszych uczniów w biegu na 60 m.Wiktoria Pinda uzyskała czas 9,77 poprawiając swój rekord życiowy, natomiast Emanule Sikorski przebiegł 60 m w czasie 9,57. Oficjalne wyniki o zajętych miejscach podane zostaną za kilka dni. Uczniów przygotował i sprawował opiekę podczas wyjazdu Piotr Haszczyn, który dziękuje Radzie Rodzicu za sfinansowanie wyjazdu.

 

Zredagował: P. Haszczyn

 

Choć 27 września przywitał nas deszczową pogodą, to uczniowie klasy VI wraz z nowym wychowawcą p. M. Pawłowską zorganizowali spotkanie integracyjne przy ognisku. Serdeczne podziękowania za gościnność i bardzo miłą atmosferę należą się Państwu Kasprowiczom – rodzicom Gracjana, którzy, ze względu na pogodę, zaprosili wszystkich do swojej altanki. Co więcej, Pan Tomasz wraz z synem zatroszczyli się o drewno do ogniska i pieczenie kiełbasek, po czym miło było wspólnie je spożywać i bawić się na świeżym powietrzu. W konsekwencji czas spędzony wspólnie pozwolił uczniom jeszcze pełniej się zintegrować, a wzajemna akceptacja rówieśników sprawiły, że dobry nastrój nie opuszczał nikogo. 

 

25 września 2014 r. na stadionie w Przemyślu odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Przemyskiego. Dwójka babickich uczniów – Wiktoria Pinda [9,80] i Emanuel Sikorski [9,53]– w konkurencji bieg na 60 m zdobyła pierwsze miejsca. Jako Mistrzowie Powiatu Przemyskiego zdobyli kwalifikacje na zawody Wojewódzkie w Rzeszowie. Uczniów przygotował i wyjechał na zawody Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn 

22 września 2014r. dzieci z oddziałów 5 i 6-latków pod opieką wychowawców wyjechały do sali zabaw "Koliberek" w Wapowcach. Dzieci bawiły się wyśmienicie ku radości rodziców i wychowawców.

17 września 2014r. uczniowie klasy I, II i III wraz z wychowawcami zwiedzili Muzeum Skamieniałości w Dubiecku. Zachwyciło ich bogactwo zbiorów pasjonata - pana Roberta Szybiaka. Uczniowie zapoznali się z prehistorią, obejrzeli okazy, a także rozwiązywali krzyżówki. Atrakcją wycieczki był również plac zabaw.

 

 

16 września 2014 r. w Nienadowej odbył się międzygminny Turniej Orlika w mini piłce nożnej w kategorii starszej 12 – 13 lat. W zawodach brały udział Szkoły Podstawowe z Babic, Dubiecka, Nienadowej oraz Gimnazjum Dubiecko. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Dawid Durys, Radosław Hadam, Dawid Lasz, Adam Kapuśniak, Kacper Krawiec, Karol Pindaczek, Emanuel Sikorski, Mateusz Rosiwal. W pierwszym meczu przegraliśmy z SP Nienadowa 1:3, w drugim z Gimnazjum Dubiecko 1:11, a trzeci mecz zremisowaliśmy z SP Dubiecko 1:1 i ostatecznie różnicą bramek zajęliśmy IV miejsce. Wszystkie gole dla naszej drużyny zdobył Radosław Hadam. Uczniów przygotował i sprawował opiekę podczas Turnieju Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

 

 

 

9 września 2014 r. w Nienadowej odbył się międzygminny Turniej Orlika w mini piłce nożnej. W zawodach brały udział Szkoły Podstawowe z Babic, Bachórca, Dubiecka i Nienadowej. Dobrze spisali się nasi uczniowie w składzie: Wiktor Kaszycki, Karol Kopiec, Karol Gąsiorowski, Eryk Piekarz, Dawid Krawiec, Piotr Pinda, Marek Banaś,  zajmując w kategorii klas IV – V II miejsce. Pierwszy mecz z SP Nienadowa został rozstrzygnięty 3: 1 na naszą korzyść po bramkach Karola Kopca i Wiktora Kaszyckiego oraz jednej samobójczej. W drugim meczu ulegliśmy późniejszym zwycięzcom turnieju SP w Bachórcu 2:1. Pięknego gola z woleja strzelił Dawid Krawiec. Trzeci mecz z SP Dubiecko został zremisowany 1:1. Bramkę strzelił po indywidualnej akcji Karol Kopiec. Dwie asysty podczas meczów zanotował Karol Gąsiorowski. Uczniów przygotował i sprawował opiekę podczas Turnieju Piotr Haszczyn. 

Zredagował: P. Haszczyn

 

 1 września uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Sławomira Jakubowskiego wkroczyliśmy w nowy rok szkolny. Następnie cała społeczność uczniowska, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Urszula Broszko powitała wszystkich przybyłych. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w obronie naszej Ojczyzny. Pani dyrektor przedstawiła grono pedagogiczne i podziękowała rodzicom za prace społeczne włożone w remont sali gimnastycznej. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.