foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Świećmy czynów tarczą własną, czystym sercem, pracą wiarą

plenfrdesksluk

Losowe Zdjęcie

dsc00132.jpg

Kto nas odwiedza:

Odwiedza nas 3645 gości oraz 0 użytkowników.

AKTUALNOŚCI SZKOLNE

 

29 czerwca zakończył się rok szkolny 2011/2012. O godzinie 8.30 uczniowie wraz ze sztandarem brali udział w Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie na spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie klasy VI przekazali sztandar klasie V. Dyrektor Szkoły p. Urszula Broszko wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a wychowawcy nagrody książkowe. P. B. Chomka przekazała podziękowania za pracę w Radzie Klasowej rodzicom uczniów z klasy III, a p. Alicja Król wręczyła dyplomy  za pracę w Chórze Szkolnym absolwentkom z klasy VI oraz uczestnikom Zespołu Fletów Prostych i Zespołu Tanecznego. Następnie w klasach wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa, a wychowawczyni klasy VI Świadectwa Ukończenia Szkoły tegorocznym absolwentom.

28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie edukacji w naszej szkole uczniów klasy VI. Abiturienci przedstawili okolicznościowy program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni klasy Barbary Haszczyn oraz Alicji Król. Podziękowali nauczycielom i rodziców oraz koleżankom i kolegom za lata spędzone w babickiej szkole. Rodzicom wręczono podziękowania za pracę w Radzie Klasowej oraz przekazano list gratulacyjny p. Szpiechom. Okolicznościowy pożegnalny program artystyczny przedstawiła klasa V pod kierunkiem A. Majdy wraz ze słodkim  załącznikiem. Po uroczystości grono pedagogiczne oraz rodzice i uczniowie spotkali się na słodkim poczęstunku.

 

22 czerwca 6 uczniów klasy V brało udział w Rajdzie Rowerowym na trasie Babice - Skopów - Krzywcza - Chyrzynka. Na trasie uczniowie zapoznali się z historią zabytkowych cerkwi w Krzywczy i Chyrzynce. Chociaż pogoda nie była najlepsza i po drodze były nieprzywidziane zdarzenia uczestnicy rajdu wrócili do domu zadowoleni. Wyjazd zorganizowła Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

20 czerwca odbyła się jednodniowa wycieczka do Przemyśla i Krasiczyna dla klas IV – VI, w której brało udział 38 uczniów. W Przemyślu brali oni udział w lekcji multimedialnej, która odbyła się w siedzibie Zespołu Parków Krajoznawczych. Następnie w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej uczniowie obejrzeli wystawę „Twierdza Przemyśl”, zapoznali się z historią Żydów przemyskich oraz mieli okazję obejrzeć wystawę Ikon. Następnie uczniowie udali się na spacer po przemyskiej starówce i miejscowych lodziarniach. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był zamek w Krasiczynie, gdzie podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z jego historią. Atrakcjami wycieczki było zwiedzanie krypty i kaplicy zamkowej oraz lochy, gdzie zgromadzono eksponaty używane do tortur. Po atrakcjach zwiedzania przyszła kolej na pyszne krasiczyńskie kiełbaski serwowane przez obsługę miejscowej restauracji. Wycieczkę zorganizowała M. Jasińska, a opiekunami byli: B.Haszczyn, A. Majda i P. Haszczyn.

Zredagowała: M. Jasińska

13 czerwca wczesnym rankiem  dzieci z klas 0-III wyruszyły na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem zwiedzania było Zoo, w którym wszyscy z zachwytem podziwiali groźne lwy, kolorowe ryby i dumne pawie. Dzieci maiły okazję zobaczyć niewidziane nigdy dotąd zwierzęta. Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny na fermie strusi afrykańskich. Tam zapoznały się z ich hodowlą i zwyczajami. Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy  do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego w Zwierzyńcu. Wycieczka zakończyła się w godzinach wieczornych. Organizatorami i opiekunami wycieczki byli wychowawcy klas.

 

11 czerwca w SP Babicach odbył się II etap Gminnego Miedzyszkolnego Dyktanda z Języka Polskiego dla Szkól Podstawowych Gminy Krzywcza w kategoriach wiekowych: kl. I - III oraz IV - VI. W konkursie udział wzięło 17 uczniów ze Szkół Podstawowych w Ruszelczycach, Krzywczy, Reczpola i Babic. W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce zajął Eryk Czajkowski, II miejsce Norbert Podolak [obaj z SP Krzywcza], III miejsce Miłosz Opałka z SP Ruszelczyce.  W kategorii klas starszych I miejsce zdobyła Joanna Wanat z SP Krzywcza, II miejsce Aleksandra Lewiarz z SP Reczpol, III miejsce Gabriela Dec z SP Krzywcza. Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewnili dyplomy i pamiątkowe nagrody. Konkurs zorganizowały nauczycielki  języka polskiego Anna Majda i Barbara Haszczyn.

Zredagowała: B. Haszczyn

 

8 czerwca rozpoczęła się największa w dziejach Polski impreza sportowa - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. 

6 czerwca uczniowie klasy V zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Po zdaniu egzaminu teoretycznego, który przeprowadziła p. Barbara Chomka uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami praktycznymi i wszyscy zdający pozytywnie zaliczyli egzamin, który przeprowadził Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

 

1 czerwca, jak co roku zarezerwowany jest dla dzieci – przecież to ich święto wiec nie wypada się uczyć, ale miło spędzić dzień. Tak też było w naszej szkole. Po przyjściu do niej dzieci udały się na spacer do Świetlicy wiejskiej w Babicach, gdzie grupa Teatralna w reżyserii p. Agaty Wiśniowskiej przedstawiła bajkę o bajkach, co spotkało się z zadowoleniem i nagrodą dla artystów w postaci braw. Następnie już w szkole uczniowie 5, 6 latków oraz klas I – III biegali na dystansach dostosowanych do wieku. Później do zmagań ruszyli rowerzyści na przygotowanym torze przeszkód od klasy I do VI. Swój turniej mini piłki siatkowej rozegrały dziewczyny, gdzie I miejsce zajęła klasa VI, natomiast w mini piłce nożnej bezkonkurencyjni byli chłopcy z klasy V żywiołowo dopingowani przez dziewczyny piosenką zespołu „Jarzębina”. W międzyczasie uczniowie konsumowali różne niespodzianki przygotowane przez Rady Klasowe Rodziców. Podsumowanie zmagań odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie zwycięzcy otrzymali dyplomy. Wręczono również dyplomu i nagrody z konkursów plastycznych „Portret mojej mamy” – p. Marta Jasińska oraz ilustracji do przeczytanej książki w ramach programu Cała Polska Czyta Dzieciom – p. Barbara Haszczyn. Na ten konkurs wpłynęło 13 prac z klas I i III. I miejsce zdobył Karol Gąsiorowski, II miejsce Marek Banaś, III miejsce Kamila Pawlik. Wyróżnienia przyznano: Aleksandrze Bendkowskiej i Karolinie Szpiech.Pozostali uczestnicy otrzymali również nagrody i dyplomy.  Na koniec p. dyrektor złożyła wszystkim dzieciom serdeczne i gorące życzenia. Zmagania sportowe przygotował i przeprowadził P. Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

30 maja w Świetlicy Wiejskiej w Babicach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosenne pejzaże”. W kategorii klas I – III I miejsce zajął Kaszycki Wiktor, III miejsce Kasprowicz Gracjan, a IV miejsce Oliwia Żukowiec. W kategorii klas IV – VI III miejsce zajął Szymon Bandyk, a IV miejsce Zaleski Tomasz. Organizatorem tegoż konkursu był Wójt Gminy Krzywcza oraz Biblioteka Publiczna w Babicach.

Zredagował: P. Haszczyn

30 maja 2012 r. odbyło się w szkole spotkanie historyczno – patriotyczne „Ocalić od zapomnienia”. W tej żywej lekcji historii wzięli udział uczniowie klasy IV, V i VI oraz zaproszeni goście: pan Mirosław Majkowski - prezes Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i pani Wincentyna Król – mieszkanka Bachowa wywieziona w głąb ZSSR w czasie II wojny światowej. Celem spotkania było poznanie relacji  z podróży na Syberię do odległych miejsc kaźni Polaków zesłanych do łagrów w 1940 r. oraz poznanie losów świadka tamtych wydarzeń. Organizatorkami spotkania były pani Anna Majda i Maria Broszko.

25 maja zgodnie z tradycją naszej szkoły świętowaliśmy Dzień Matki. Uroczysta akademia odbyła się w miejscowej Świetlicy Wiejskiej, na którą przybyły wszystkie mamy. Gości powitał samorząd szkolny i zaprosił do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu uczniów klas 0 – III, chóru Pelikano i zespołu tanecznego. Po występach wszyscy odśpiewali tradycyjne sto lat a dzieci złożyły mamom serdeczne życzenia, wręczyły kwiaty i upominki. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy kawie i ciastku

10 maja - 4 rocznica nadania imienia generała Bronisława Prugara - Ketlinga sali nr 8. Czytaj

3 maja - uroczystości gminne, związane z obchodami 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, rozpoczęły się o godz.11.45 od uczestnictwa w Eucharystii w babickim kościele parafialnym, uświetnionej śpiewem chóru „Gloria”. Bezpośrednio po Mszy Św. w Świetlicy wiejskiej rozpoczęła się część artystyczna, w której udział wzięli: chór parafialny „Gloria”, chór szkolny „Pelikano”, zespół Feltów Prostych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach oraz gościnnie dwaj uczniowie z ZPSM w Przemyślu, którzy zagrali utwory na skrzypce i akordeon. Występ oglądali przedstawiciele władz gminnych z wójtem p. Witoldem Szpytmanem na czele, dyrektorzy szkół podstawowych oraz gimnazjum, mieszkańcy gminy. Montaż słowno – muzyczny przygotowały panie A. Król i B. Haszczyn. O godne reprezentowanie szkoły przez poczet sztandarowy zatroszczyła się p. A. Majda.

Zredagowała B. Haszczyn

28 kwietnia 4 uczennice z kl.VI, przy wspaniałej pogodzie, brały udział w rajdzie rowerowym na trasie Babice – Skopów – Krzywcza –Chyrzynka. Na przystankach trasy rowerowej dzieci poznawały pozostałości materialne kultury ruskiej: cmentarz greckokatolicki w Ruszelczycach, cerkiew w Krzywczy, cerkiew i cmentarz greckokatolicki w Chyrzynce. Nie zabrakło innych atrakcji – przejazd promem przez San, rozpoznawanie gatunków drzew i roślin, chwila gry w siatkówkę oraz obowiązkowe lody. Rajd zorganizował Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

25 kwietnia ośmioro uczniów wzięło udział w spotkaniu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Przemyślu z autorką książki dla dzieci o Januszu Korczaku  -  Beatą Ostrowicką. Autorką nagradzanych, nominowanych i wyróżnianych w wielu konkursach literackich książek dla dzieci i młodzieży. Jej książka Ale ja tak chcę została Książką Roku 2006, a Świat do góry nogami wpisano na Listę Honorową H. Ch. Andersena. Ostatnia książka pisarki pt. Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku to wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich opiekunie, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia. Uczniowie w czasie wyjazdu skorzystali z dnia bezpłatnego w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej i zwiedzili wystawę „Twierdza Przemyśl”. Z materiałami, autografami autorki i nowymi pomysłami wszyscy powrócili do Babic. Wyjazd organizowany był w ramach programu „Czytająca szkoła” w nawiązaniu do roku 2012 poświęconego J. Korczakowi przez p.B.Haszczyn.

Zredagowała: B. Haszczyn

24 kwietnia odbyła się lekcja otwarta z przyrody w kl.VI, którą zorganizowała i przeprowadziła M. Jasińska.

Zredagowała:M. Jasińska

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyła się multimedialna lekcja, którą przeprowadziła pani Małgorzata Góra z Zespołu Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Uczniowie klas IV – VI oraz I i II zapoznali się z następującymi tematami: Znaczenie Światowego Dnia Ziemi, Budowa warstwowa lasu, Ochrona gatunkowa roślin i zwierząt. Organizatorem tej lekcji był nauczyciel przyrody M. Jasińska.

Zredagowała:M. Jasińska

23 kwietnia uczniowie klasy III, którzy brali udział w konkursie pt. "Moje karty obrazkowe", otrzymali nagrody. I miejsce otrzymała praca Gracjana Kasprowicza, II miejsce zajęła Kamila Pawlik, a III miejsce Dawid Durys. Zwycięzcom gratulujemy. Konkurs odbył się w ramach zajęć kółka języka niemieckiego. Również pozostali uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez nauczycielkę j. niemieckiego B. Haszczyn.

Zredagowała: B. Haszczyn

Na czas zbliżających się Świąt Wielkanocnych wiele radości, spokoju oraz samych pięknych chwil dla wszyskich odwiedzajacyn naszą witryne składa administrator strony.

4 kwietnia odbył się apel z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowany przez p. Halinę Noworolską z klasą I. Uczniowie bogato udekorowani przedstawili program artystyczny, na który składały się: recytacje wierszy, zwyczaje wielkanocne, scenki teatralne oraz z akompaniamentem p. Alicji Król piosenki wielkanocne. Program ubogacił pieśniami chór Pelicano pod kierunkiem p. A.Król.

Zredagował: P. Haszczyn

3 kwietnia odbył się sprawdzian ucznia kończącego Szkołę Podstawową. Pisało go 17 uczniów naszej szkoły. Wyniki będą przekazane szkole końcem maja. 

Zredagował: P. Haszczyn

2 kwietnia 2012 r. VII rocznica śmierci Jana Pawła II. Dla przypomnienia tamntych dni http://www.spbabice.edu.pl/krzy.html.

Poniżej krzyż, który został ustawiony w hołdzie wielkiemu Polakowi.

30 marca odbył się wyjazd dla dzieci z klas 0-III do Sanoka na Moskiewską Rewię na Lodzie, która prezentowała fantastyczne baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni autorstwa Charls`a Perraulta pt.”Śpiąca Królewna”. Widowisko było wyreżyserowane przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową . Dzieci przed występem odwiedziły miejscowego Mc Donalda. Wszyscy bawili się wyśmienicie i zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu.

21 marca odbyła się w klasie V lekcja otwarta z przyrody przeprowadzona przez M. Jasińską, na którą byli zaproszeni nauczyciele oraz rodzice klasy piątej.

Zredagowała: M. Jasińska

16 marca 2012 r. drużyna dziewcząt w składzie: Buchowska Natalia, Huk Karolina, Kurasz Gabriela. Kurasz Angelika, Szpiech Angelika, Szpiech Sylwia. Szymańska Monika, Maślak Aneta, Wilczek Izabela brała udział w Powiatowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Bachórcu. Nasze uczennice wygrały z SP Kaszyce 2:1 i SP Buszkowice 2:0. O pierwsze miejsce stoczyły bardzo zacięty pojedynek z SP Bachórzec minimalnie przegrywając w trzecim secie. Ostatecznie gospodynie turnieju wygrały 2:1 i one zajęły pierwsze miejsce. Nasz dziewczyny zajęły II miejsce, III SP Kaszyce, a IV SP Buszkowice. Drużynę przygotował do zawodów Piotr Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

13 marca 2012 r. odwiedził naszą witrynę 100 000 internauta.

1 marca 2012 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły – Juliusza Słowackiego. Część artystyczną przygotowały starsze klasy pod opieką pań: A. Majdy i B. Haszczyn. W części pierwszej przedstawiono recytacje utworów poety i biografię wieszcza. Na drugą część akademii złożył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Reprezentacje klas IV – VI odpowiadały na pytania konkursowe. Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła klasa VI, II miejsce zajęła kl. IV, a III miejsce kl.V. Do końca roku zdobywcy pucharu będą go eksponować na honorowym miejscu w swojej klasie.

Zredagowała: B. Haszczyn

27 lutego na sali gimnastyczne Gimnazjum w Krzywczy odbył się Gminny Turniej w mini piłce siatkowej chłopców, w którym brały udział szkoły z Krzywczy, Bachowa i Babic. Turniej wygrali chłopcy z SP Krzywcza, II miejsce zajęła SP z Bachowa, a III miejsce zajęli nasi chłopcy w składzie: Buchowski Jakub, Bandyk Szymon, Król Sebastian, Sosa Kacper, Staszkiewicz Karol z Kl.V oraz Pasternak Marek, Kołacz Piotr, Zaleski Tomasz - kl.VI. Turniej zorganizował P.Haszczyn.

Zredagował: P. Haszczyn

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Babicach Rights Reserved.